Contato auxiliar 1NA 1SBN010110R1010 ABB
Código: 1SBN010110R1010 Marca:
Adicionar ao Carrinho Estoque: Disponível
  • Tipo de produto alargado:
    CA4-10
  • ID do produto:
    1SBN010110R1010
  • EAN:
  • Descrição do catálogo:
    CA4-10 Auxiliary Contact Block
  • Descrição longa:
Ordering
  • Quantidade Mínima de Encomenda:
    1 piece
  • Número de tarifa aduaneira:
  • Tipo de produto principal:
    Accessories for Block Contactors
Popular Downloads
Dimensions
  • Largura Líquida do Produto:
    9.9 mm
  • Profundidade/Comprimento Líquidos do Produto:
    39.5 mm
  • Altura Líquida do Produto:
    43 mm
  • Peso Líquido do Produto:
    0.014 kg
Technical
  • Connecting Capacity Auxiliary Circuit:
    Flexible with Ferrule 1/2x 0.75 ... 2.5 mm²
    Flexible with Insulated Ferrule 2x 0.75 ... 1.5 mm²
    Flexible with Insulated Ferrule 1x 0.75 ... 2.5 mm²
    Rigid Solid 1/2x 1 ... 2.5 mm²
    Rigid Stranded 1/2x 1 ... 2.5 mm²
  • Maximum Electrical Switching Frequency:
    (AC-15) 1200 cycles per hour
    (DC-13) 900 cycles per hour
  • Maximum Mechanical Switching Frequency:
    3600 cycles per hour
  • Mounted Auxiliary Contacts:
    1 NO, 0 NC
  • Tipo de apoio:
    Front mounting
  • Number of Auxiliary Contacts NC:
    0
  • Number of Auxiliary Contacts NO:
    1
  • Número de polos:
    1
  • Frequência nominal (f):
    Auxiliary Circuit 50 / 60 Hz
  • Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp):
    6 kV
  • Rated Insulation Voltage (Ui):
    acc. to IEC 60947-5-1 690 V
    acc. to UL/CSA 600 V
  • Rated Operational Current AC-15 (Ie):
    (500 V) 2 A
    (690 V) 2 A
    (24 / 127 V) 6 A
    (220 / 240 V) 4 A
    (400 / 440 V) 3 A
  • Rated Operational Current DC-13 (Ie):
    (24 V) 6 A / 144 W
    (48 V) 2.8 A / 134 W
    (72 V) 1 A / 72 W
    (110 V) 0.55 A / 60 W
    (125 V) 0.55 A / 69 W
    (220 V) 0.27 A / 60 W
    (250 V) 0.27 A / 68 W
    (400 V) 0.15 A / 60 W
    (500 V) 0.13 A / 65 W
    (600 V) 0.1 A / 60 W
  • Tensão operacional nominal:
    Auxiliary Circuit 690 V
  • Rated Short-time Withstand Current Low Voltage (Icw):
    for 0.1 s 140 A
    for 1 s 100 A